Selekce

28. august 2017 at 12:25 | PetraLibrary |  REVIEWS

Autorka: Kiera Cass
Počet stran: 288
Vazba: hardback

Když jsem o téhle knížce četla, říkala jsem si, že si to nikdy nevezmu ani do ruky. Prostě nějaký tyhle princezny jsem si myslela, že mě zrovna brát nebudou. Ale kupodivu jsem si knihu koupila. Nějakou dobu se tak trošku povalovala v knihovně.. Ale měla pohodlí, protože knihovnu utírám asi nejvíc ze všech nábytků. Každopádně přečtenou jsem jí měla celkem rychle. Dělala jsem určité přestávky ve čtení, ale přece jen jsem ji dočetla dne 27.8.2017. To znamená že si mohu připsat přečtenou knihu! Jooo.. Wau. No, dost okecávání ohledně toho, jak jsem si to koupila, to nikoho nezajímá.

Začnu vnějškem knihy, podle kterého se nesoudí a ani já to sama nedělám. Knížka může mít hezký obal, ale uvnitř to může být zklamání. Každopádně myslím že tenhle obal lidi naláká. Ne všechny, ale plno očí a pozornosti si to přitáhne. Jak jsem koukala, všechny knížky z téhle.. Mhmm.. Kolekce? Mají podobný vzhled.. Některé se mi tam už tolik nehodí, ale to je jen otázka vkusu. Podle mě nejpodobněji vypadá Selekce a Elita, pak už se to značně liší.

Jakmile jsem začala číst, připomnělo mi to Hunger Games v chudém stylu.. Ale hrozně moc. Hunger Games má kraje a tohle kasty. Je to zase o tom, že je nějaká bohatá a nějaká chudá. To mě trošku jako zarazilo.. No ale pokračovala jsem ve čtení dál. Jednu dobu jsem se fakt začetla a přečetla jsme asi 40 stran naráz, když v tom bum. Jedna část mi přišla tak neskutečně nudná, že jsem před koncem knížky prostě těch asi 20 stránek úplně nechtěla jako dočíst.. Začátek knížky byl pro mě záživný, ale pak byla nějaká část, kde jsem myslela že u knížky usnu. Prostě jsem to dočítala tím stylem, že už to chci mít přečtené a na konci knížky mě to donutilo se pozastavit. Pár dní ležela ladem až jsem se nakonec odhodlala ji dočíst celou. Byla jsem ráda že jsem jí dočetla, konec mi zpříjemnil knihu a přinutilo mě to k myšlence v této knižní sérii pokračovat.

Knížka ve mně vyvolala zvláštní pocity. Byla jsem na ní neskutečně natěšená ale hrozně mockrát se změnil můj názor, jestli chci vlastně v kupování knížek z téhle série pokračovat. Jasně, nakonec jsem usoudila že si koupím další díl, ale opravdu až za delší dobu, protože zrovna teď na toto téma delší dobu asi mít chuť nebudu.

Co se týče postavy, je to dobračka, co na to prostě říct. Chudá dobračka, co má hlavně kladné vlastnosti. Jako postava se mi líbí, neříkám že ne. Je super že prostě.. Nepotřebuje upozornit a není tam vlastně aby vyhrála.. I když myslím že to stejně vyhraje, protože love story. I když to zní prostě jako klasická love story, jak jsem si i já myslela, není to tak. America má skvělý charakter a myslím že jí to s tímhle chováním vydrží a.. Vyhraje? Wut? Každopádně by pro mě ale bylo zajímavé číst to z jiného pohledu, třeba z pohledu Celesty. Je to mrcha, to jo.. Ale podle mě by to bylo taky zajímavý.

Knížka byla fajn, ale nebylo to přesně to co jsme úplně očekávala, každý má prostě jinou chuť na knížky, ale tohle není zrovna velká bomba. Dám ale týhle knížce jednoduše ještě šanci a budu pokračovat v těch dalších. Protože třeba mě mile překvapí, no nemám pravdu? Každopádně mě zajímá váš názor na tuhle knihu. Já jí ohodnotím.. Asi nějak takhle?


Tohle je podle mě průměrné hodnocení. Není to ani nic wáu a ani nic zabijte mě. Každopádně na tématu příští recenze bude buď film Baby Driver /byl dokonalej mimochodem/, Pokání a nebo knížka HP. /Kterou budu asi hodnotit jedině kladně./ Každopádně tohle je ode mě dnes všechno.. Mějte se jak myslíte, spíše dobře.. A ahoj. 

Be the first one to judge this article.

Poll

byl jsi tu? klikni

... 100% (51)

Comments

1 Heaven Heaven | Web | 28. august 2017 at 13:06 | React

Víš, proč ti to připomíná Hunger Games? Protože je to stejný žánr - dystopie. To má prostě společné znaky, stejně jako fantasy - to je jako srovnávat Harryho Pottera a Stmívání. Stejný žánr, ale úplně jiné příběhy :)

Mně se knížka líbila, dost mně překvapila, ale trochu mně mrzí, že nakladatelství nedomyslelo názvy ostatních dílů, protože je pak jasné, jak to dopadne, což je hodně špatné spoilerování :D

2 Misaki Misaki | Web | 28. august 2017 at 22:11 | React

Knížka vypadá zajímavě, jinak jsem zvědavá na recenzi knížky HP, hlavně o jakou jde a i na Baby drivera, u kterého mě štve, že jsem ho nestihla v kině :/

3 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 29. august 2017 at 9:33 | React

Já mám všechny knížky od Kieri Cass, přeložené do češtiny. Selekce se mi moc líbila, ale to pokračování Dcera mě celkem sklamalo. Stejně jsem si koupila pokračování a konec je opravdu aspoň podle mě, nečekaný. Koupila jsem si i Šťastně až navěky, ale moc jsem si nevěděla, co si o tom mám myslet. Ale je to super kniha, je to tam z různého pohledu třeba Maxe, Lucy, myslím, že i Celesty a taky se tam dozvíš, jak se do sebe "zamilovali" král a královna.

4 Teri Teri | Email | Web | 29. august 2017 at 13:01 | React

Knížky jsem četla a moc se mi líbila, ale pokračování Dcera ne. Momentálně čtu Korunu a musím říct, že kniha není nějak moc dobrá

5 Andey Andey | Web | 29. august 2017 at 15:39 | React

Ze série Selekce jsem četla první tři knížky, které mi půjčila spolužačka. Bylo to něco jiného, než čtu normálně. Taková romantika zasazená do zajímavého místa a doby. Všechny knížky jsem přečetla nehorázně rychle a byla to skvělá oddechovka.

6 Kory Kory | Web | 29. august 2017 at 17:33 | React

[1]:No tyvado... srovnávat HG a Selekci není to samý jako srovnávat HP a Stmívání! Harry Potter nemá se Stmíváním společného prakticky nic, snad až na výskyt upírů a vlkodlaků, a naopak u Selekce a Hunger games má autorka pravdu, že se podobají v mnoha aspektech - zdaleka to není jen o tom, že se to odehrává v budoucnosti po nějaký válce. Soutěž, kde může vyhrát jen jeden? Milostný trojúhelník, jeden z kluků dávný přítel a druhý nový poznaný při soutěži? Hádejte, koho si hrdinka vybere. -_-
Selekce je za mě shit nad shity, proč, o tom jsem psala recenzi na svém blogu, takže se sem takhle nacpu s reklamou, ale hlavně se mi to nechce psát znovu.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama