blogy

30. september 2017 at 20:10 | PetraLibrary |  OTHER


Yo.. Chytila mě asi nějaká spisovatelská múza. Absolutně nemám šajna,
co mě to popadlo. Ale teď tak najednou v autě, kdy jsme vyrazili na houby, jsem
přemýšlela co tak psát. Napadlo mě pár námětů ke psaní, které podle mě stojí za to
využít a napsat, co si myslím a tak.. Prostě to co napsat chci a výjimečně ne do nějaké
určité série článků.

Na hostingu/doméně /říkejte tomu jak chcete/ je opravdu mnoho blogů. Samozřejmě nedokážu nějak určit, kolik z nich je aktivních a neaktivní. Blog si může založit v podstatě každý a může si sám zvolit jakou cestou svůj blog povede, jak blog bude vypadat. Vlastně si vše může zvolit sám. Blog.cz není jediným hostingem. Je tu plno dalších a jedním známým je právě blogspot. To se plno lidí dostane k otázce, co je lepší. Podle mě je to o zkoušce a každý si vybere. Každý hosting má v tomhle jiné možnosti. Každopádně vrátíme se trochu zpět. Každý je vlastním tvůrcem svého blogu. Nikdo mu nemůže zakázat co psát. Sám si může zvolit, do jaké kategorie blogů bude spadat. Někoho baví se malovat, tak si tam hodí to, jak se hodí do pucu. Někdo se zase zajímá o knížky, tak píše své názory o knihách. No ale jsou tu i ti, co mají rádi kus od toho a míchají vše dohromady. Což myslím, že není vůbec špatná věc. Jak říkám, každý tvůrce svého.

Existuje opravdu mnoho blogů různých žánrů. Na blog.cz funguje tak nějak ještě autorský klub, nebo aspoň zobrazování nově vydaných článků těch, co v nem kdysi právě třeba byli. Dále zde funguje Téma týdne, které se už podle názvu mění a může na něj kdokoliv napsat článek. Je tu plno věcí, jak se dá zviditelnit. Už jen jak se volí článek na hlavní stranu, nebo blog týdne. Což myslím že dosti pomůže svůj blog io zviditelnit. Ale není potřeba popularita. Každý je na tom jinak.. Někdo píše protože je to jeho místo a němá potřebu, aby to někdo četl. Někdo zase sní o tom, že bude známý bloger. Různé chutě, ale to furt opakuji něco do blba a toho už je dost. Doména blog.cz se docela mění. Musím říct že dle mého názoru je pořád co pilovat po odchodu jednoho z týmu. Dříve to bylo něco jiného, ale třeba se to zlepší.

Abych vyjádřila svůj názor k této doméně. Musím říct že se mi s ní pracuje dobře, lépe asi než s blogspotem, ale pořád to není to co hledám. Občas mám jednoduše potřebu vyjádřit více svých grafických schopností a ne vždycky se mi to tu povede. Trošku mě to možná omezuje, ovšem vše se dá nějakým způsobem vyřešit a zvládnout tak, aby nakonec se svým vzhledem blogu byl spokojen. To se většinou povede i mně samotné. Způsob nastavení mi nedělá problém, ačkoliv na začátku mé psací kariéry mi logicky dalo zabrat se vyznat. Ovšem stačí si na to udělat nějaký ten čas a dá se s tím skvěle pracovat. Existuje plno blogů schopných vám i vzhled udělat. Ale přišla jsem na to, že to již nepotřebuji. Naučila jsem se to sama a teď se tomu s radostí věnuji. Chtělo to opravdu jen čas.

Co jsem se tak rozkoukávala, měnily se mé oblíbené blogy. Občas jsem měla chuť na tohle a na tohle. Nebylo to jednoduše ono. Ale čím déle tu jsem, tím více zjišťuji, že mám vlastně oblíbené blogy, které mě zaujmou z více stran a vím, že stojí za to je chodit sledovat. Baví mě je číst, sem pravidelnějším čtenářem. Ne vždycky třeba článek okomentuji, ale prostě si jen tak počtu. Pokud mě článek zaujme, dokáži ho komentovat. Ale pokud je tam něco o vaší oblíbené skupině, kterou třeba neznám, nemá pro mě cenu ho nějak komentovat. Recenze jsou něco jiné, ale pokud někdo píše o skupině co miluje a já nemám šajna že to vůbec žije, nevím co napsat. A podle mě je zbytečné jednoduše napsat, že skupinu neznám. Komentář by dle mého měl mít určitý význam pro majitele blogu. Mít nějaký názor a význam aby měl i on co číst. Aby měl možnost vyslechnout si reakci či názor ostatních z jiného blogu. Názor je důležitý stejně jako kritika. Každopádně já si přečtu co se týče žánru tak nějak cokoliv. Pokud mě to nějak zaujme.


Když vlezu na nějaký blog, řeknu si že si prostě přečtu článek nehledě na vzhled blogu. Ale co si budeme povídat.
Pokud blogera neznám natolik, že mi je jedno jaký kabátek má zrovna blog, prostě si to přečtu. Protože vím že i když má blog plný třpytek, bude článek kvalitní. Jenže já jsem pořád stejná, dívám se na to. Na vzhledu vždy trochu bude záležet. Ať to chceme nebo ne. To samé platí v reálném životě. Někomu se líbí to, někomu zas ten nebo ta. Každý má jiné chutě a každého láka něco jiného. Vzhled blogu je podle mě lákadlo k tomu si blog zároveň i přečíst. Ovšem nelze soudit jen podle obalu. Kdo ví. Občas může vzhled blogu nalákat ale články odradit. Je to jako s knihou. Občas sama soudím dle obalu. Funguje to jako lákadlo.. Líbí se vám to a tak to chňapnete do ruky. Jenže pak zjistíte, že to bude stát za houby a sami nad sebou zakroutíte hlavou a jdete hledat třeba dál. Ve vzhledu záleží, ale více záleží na kvalitě.

Tento článek pochopí každý jinak. Někdo tak, že na vzhledu záleží i nezáleží. Někdo že každý má určité chutě. Že musí přijmout kritiku nebo i to, že i ostatní mají názor a ne vždy ho musí sdílet s ním. Takhle se to musí brát. Žádné zbytečné rozdělování podle toho, že někdo je na blogu a někdo na blogspotu. Nic není dokonalé a vždy to bude mít malé chyby. Přece jen je to internet. Věc, co se může jedním klikem někoho prostě zničit. Teď nechci aby to znělo, že něco plánuji, je to blbost. Ale vy chápete, jak to myslím. Tohle zničíte jedním klikem.. Ale svůj život činem. Klik je čin. Ale ne tak velký jako čin v reálném životě. Tohle se může rozplynout, ale vy se v srdcích lidí nerozplynete nikdy. Ať si myslíte, že jste sami jak si myslíte. Není to tak, někdo tu vždy je. I kdyby to měla být rybička ve vašem akvárku.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

byl jsi tu? klikni

... 100% (51)

Comments

1 EleanorVampire EleanorVampire | Web | 30. september 2017 at 20:22 | React

Zkoušela jsem kdysi i jiné, ale blog.cz je nej

2 Karin Cvernová Karin Cvernová | Web | 30. september 2017 at 21:56 | React

Super článek!

3 Jull Šebková Jull Šebková | Web | 1. october 2017 at 13:02 | React

Tak k tomuhle zrovna mám i co říct, protože mám blogy na obou doménách. Já zbožňuji blog.cz, skvěle se mi s ním pracuje, má spoustu výhod (např. téma týdne, autorský klub atd.) Jenže mi asi v dubnu/květnu začal hrozně blbnout a do teď se mi to nepovedlo spravit. A tak jsem přešla na blogspot. Zprvu to byl tedy celkem boj, je to tam o hodně náročnější a celkově se mi pořád víc líbí například design na blogu.cz. Je to všechno o hodně komplikovanější, ale je tam zase jiná řada výhod, který blog.cz nemá. Svá aplikace, propojení s googlem (což třeba dost využívám při vkládání fotek z akcí) atd. Každopádně po blogu.cz se mi hrozně stýská, ale pomalu si začínám zvykat. :D

4 Lady Lenna Lady Lenna | Web | 1. october 2017 at 16:03 | React

Já třeba vůbec neřeším, jestli blogger používá wordpress, blog.cz, pise.cz nebo jiné. Pro mě je důležitý obsah, ale pokud vidím fakt nějaký hodně šílený vzhled, tak hned zavírám, mě tohle prostě odrazuje. Ale jinak hezký článek k zamyšlení :)

5 Elis Elis | Web | 1. october 2017 at 19:21 | React

Naprosto s tebou souhlasím, mě osobně nejvíce vyhovoval blog.cz :)

6 Magicmax Magicmax | Web | 1. october 2017 at 20:10 | React

Blogger lze zpeněžit a vydělávat blogováním a navíc propaguje prostřednictvím Googlu obsah uživatelů v tomhle se Blog.cz nevyrovná ale v praxi je pro mně lepší Blog se svou českou komunitou. :)

7 Michaela. Michaela. | Web | 2. october 2017 at 12:26 | React

Neskutečně mě mrzí, že za tu dobu se slehla zem po skvělých blogerkách a nebo přešly na blogspot. Já si nemohu pomoct, ale blog.cz mi stále přijde tak nějak přehlednější a preferuji právě blog.cz, ačkoliv jsem zkoušela přejít na blogspot. Já rozhodně hodnotím blog prvním pohledem, i když vím, že bych neměla a vlastně ani nechci. Ale nemohu si pomoct a když design blogu je opravdu proti mé srsti, často se stane, že jednoduše blog opustím aniž bych si cokoliv od autora přečetla. Jsem už hold asi taková. Avšak mám na mysli blog, kde máš svítivě zelenou v kombinaci s modrou, červenou  apod. Prostě neupravený, zanedbaný blog. No, třeba se někdy změním :D Krásný článek!

8 BlondCliché BlondCliché | Web | 2. october 2017 at 14:39 | React

Začínala jsem s blog.cz, po nějakém čase jsem chtěla zkusit i blogspot. Působila jsem tam několik let, ale zdaleka jsem nebyla tak spokojená jako s blog.cz. Podle mě má blog.cz mnohem více možností jak s blogem pracovat, zejména co se designu týče. Na blogspotu je vše více omezené, což se mi nelíbí a proto jsem se taky vrátila k blog.cz :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama