chill with me #8

11. september 2017 at 15:54 | PetraLibrary |  DIARY


No, jsem tak nějak tady.. A prostě.. Jo. Tenhle začátek je docela divnej,
ale zřejmě to neovlivním, protože nevím nějak jak začít. Ne že by se to nedělo poslední
dobou furt, ale to je jedno, bude to lepší. Od začátku září se toho docela
dost událo. Nebo aspoň něco, co prostě sem.. chci napsat? Každopádně je mi jasný, že každý ví
že škola začala, ale nikdo neví jak to bylo u mě. Jo.. Ví to moje máma, i moje psychiatrička.
Ano, už to přešlo na psychiatra, o tom si taky něco povíme.

Jo.. 4.9. to začalo. Zpátky do té otravné budovy. Netěšila jsem se tam a co hůř, ani na ty lidi. První den byl možná horší, než jsem si vlastně myslela. Prostě to bylo vše tak divné, tak cizí a pomluvačné. Nesedím sama, nakonec se vše změnilo, ale už první den tam bylo pár pomluv směrem ke mně a mojí kamarádce. Slyšela jsem to, co jsem slyšet nechtěla, ale smazala jsem to. Možná ne úplně, ale pokus někde byl. Každopádně hned jak jsme skončili, jsem pár minut čekala na zastávce, nastoupila při příjezdu mamky do auta a vypadla jak nejrychleji jsem mohla. Možná to ostatním i přišlo divný, jak rychle jsem od nich chtěla pryč. V autě jsem trochu brečela, jen kvůli takovéhle.. Zřejmě kravině. Teď mi to přijde jako kravina, ale před tím mě to dost.. Trápilo? Nemůžu najít správné slovo mých pocitů. Bylo to hrozně smíšené a nepřesné. Ale změnilo se to, teď je většina věcí jiná. Hned po škole mě čekal psychiatr.. Opravdu. I moje mamka už usoudila, že se jedná o depresi, protože to trvalo už měsíc. Vlastně to furt tak nějak.. trvá. Byla jsem možná trochu nervózní, ale věděla jsem že najdu pomoc. Že můj výkřik do tmy někdo.. Uslyší.

A taky že vlastně.. Asi uslyšel. Nebylo třeba se bát. Byla to úžasná paní.. Prostě. Měla to v životě taky dost těžké, žila 10 elt v depresi a tak ví o čem mluví. Plno mi toho vyprávěla, mluvila se mnou, dohnala mě k slzám. Můj táta je jednoduše moje slabina, vždycky bude. Bohužel, to je špatná věc, ale nedá se nic dělat. Každopádně když se dozvěděla že chci studovat psychologii, tak mi dával různé otázky a slíbila mi i nějaké testy, čímž mi zlepšila náladu. Řekla mi tolik komplimentů, až jsem si přišla.. Trapně. Zamilovala si moje oči, moje vlasy. Jo, taky je mám ráda, ale nikdy ne tak jako asi ona.. Prý jako by těma velkýma modrýma očima do mě viděla, ale já v sobě nic.. Nevidím. Cítím v sobě nic. Před odchodem mě chytila za ruku a slíbila mi, že mě z toho dostane za každou cenu. Byla upřímná, jakmile jsem vešla, řekla mojí mamce že asi umře. Narovinu, žádné trapné řeči.. Prostě upřímně řekla co si myslí, a to se mi na ní líbilo. Předepsala mi léky na spaní, antidepresiva. Nevěděla jsem, že dojdu tak daleko, ale už to bylo špatné.

Každopádně teď beru pravidelně léky na spaní i antidepresiva. Věřím že.. Se něco změní. Že to bude lepší a nebudu mít pocit, že se nemohu nadechnout. Nechám si odebrat krev, aby se zjistilo jestli to nemám kvůli nějaké chybě v mém těle. Každopádně 12.9. mě čeká ultrazvuk břicha a ne.. Nejsme těhotná. Prosím vás.. Doufám že to nikoho ani nenapadlo.. Našli mi asi na začátku prázdnin cystu na vaječníku. Vzhledem k tomu na gynekologii jsem objednaná až 22.10. nebo tak, musím jít na kontrolu jen do nemocnice. Chci totiž vědět, jestli mohu začít konečně chodit na atletiku. Se kterou má můj stres taky plno společného, jelikož k mému trenérovi už nechci chodit. Dostala jsem jinou nabídku, a to jen tak náhodou, ale o tom vám řeknu asi jindy, jelikož si nejsem jistá co a jak.. Takže.. No to je vše, takže doufám že to s tou cystou dopadne dobře, jelikož mi sport chybí. Nemám už kondičku a musím si jí vrátit. A taky nechci na operaci.

Je pondělí.. A co se stalo tento víkend? Něco skvělého. Ačkoliv jsem se chvilku netěšila, protože jsem byla nervózní z toho že budu mezi lidmi v kině, tak jsem pak byla nadšená. Jednalo se o filmový maraton Harryho Pottera. Jo, bylo to naprosto dokonalý. Maraton byl celý víkend a shlédli jsme všechny HP filmy. Mohli jsme vyhrát skvělé ceny, ale já nevyhrála ani jednu, ani P. Jelikož naše štěstí je dosti.. V mínusu? Moje možná ztracené, ale to je jedno, o to mi nešlo. Prostě šlo o to, že jsme si to užili.. Teď miluju Harryho Pottera ještě víc. Doprovází mě v životě už dost dlouho. Každopádně mi asi Dobby nepřál cestu do prahy, jako Harrymu do Bradavic. Můj autobus nepřijel, což možná bylo dobře, protože bych nepotkala dvě hrozně super slečny. Jedna z nich chodí právě nově na atletiku a prý není můj trenér nic moc. Má stejný názor na něj aa.. tak. Každopádně autobus nepřijel, údajně prý myslel že u nás ve městě čekat nikdo nebude a zkrátil si to. Kretén jeden.. No.. Do Prahy mě odvezla ještě v 8 večer moje milovaná mamka a já se další dne tramvají dostala od mojí sestry na Lucernu s P.

Dokonalý víkend, udělala jsem si radost, koupila si řetízek zlatonky aa.. Jela vlakem až v pondělí /dneska.. teda 11.9./domů, jelikož po deváté večer mi nejelo nic. Takže jsem tak trochu vynechala školu, ale třídní nemá problém a chápe to. Každopádně já doufám, že.. Se něco zlepší. Knížky mi pomáhají, prostě.. Prášky asi taky. Musím to nějak vše zvládnout, nestresovat se nějak zbytečně ze školy a věřit si. I když je to těžké, ale.. Něco pro sebe dělat a cítit se dobře. Necítit se cize, cítit se jako já.. Víc k tomu nemám co napsat, najdu si k tomu jinou možnost a.. Teď se mějte.
Líp než se máte, aspoň o trochu aa.. ahoj.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

byl jsi tu? klikni

... 100% (49)

Comments

1 Hann❤ Hann❤ | Email | Web | 11. september 2017 at 23:51 | React

Achjo.. Já bych ti toho tolik řekla, tolik máme společného. Chvíli to vypadalo, jako bych to psala já. Já zažila hodně zlé období, byla u psychologa, ten mne poslal k psychiatrovi, ten mi dával také prášky, ale já odmítala a vlastně mi nijak nepomohl a motám se v tom nekonečném kruhu stále dokola a sama. Každopádně o takových věcech by bylo supr mluvit v soukromí, protože tu na to není dostatečný prostor. Mně se dnes zastesklo po blogu, takže si ho chci dát do kupy a už se nemůžu dočkat, až opět napíšu, je to jako droga s pocitem euforie, který trvá pokud ho sdílí i ostatní blogerky. Tak snad ti dnes bylo lépe a kdyby něco, klidně se ozvi! ❤

2 Ev. Ev. | Web | 13. september 2017 at 0:39 | React

Sice asi úplně nevím, jak se cítíš, ale podobné pocity jsem měla ze školy a z lidí v ní taky. Určitě se to zlepší, když na tom budeš pracovat, přesně jak píšeš, nestresovat se zbytečně a věřit si. Určitě to dobře dopadne, držím palce ❤

3 Simix Simix | Web | 14. september 2017 at 16:22 | React

~Čaué~
Já do školy ještě nechodím, až od října... nastupuju na vysokou a popravdě se ale docela těším. Tyhle prázdniny pro mě byly strašně unavující. Poslední dobou jsem strašně vystresovaná, na nervy, unavená a je mi k pláči apod.
Práce, autoškola apod.
Já přežila depresi už taky, ale nikdo to neřešil jinak než řečmi ať toho nechám, ať se uklidním nebo že půjdu do blázince. Někdo to hold musí zvládat bez psychiatra, ale doufám, že ti aspoň pomůže :)
Mě na gynekologii také něco našli a mám se tam prý za čtyři měsíce znova objednat, tak to asi nebude zase tak vážné :)
Super, že jsou i věci, které ti dělají radost třeba ta akce téma Harry P. :3
Ještě jsem neslyšela o tom, že by autobus nepřijel... a hlavně kvůli tomuhle... nikdy neví, kdo může na zastávce čekat. Blb :D
Snad se budu mít lépe, než se mám.... zítra mě čekají zkoušky a test z autoškoly ... a narozeniny. Nějak mi to ještě nedochází, ale slyšela jsem, že prý mám narozeniny.... :D 20.
Tak se měj.

4 nika nika | Web | 16. september 2017 at 21:09 | React

Antidepresiva to ale nevyřeší. Pomůžou, otupí problém, ale neřeší ho, bohužel. Což ostatně nejspíš víš, pokud chceš jít studovat psychologii (jako já, hah). Budeš chodit i na psychoterapie? Protože to je jediná cesta, jak se z toho dostat. Antidepresiva to prostě nevyřeší.

5 Misaki Misaki | Web | 17. september 2017 at 15:37 | React

To jak si psala, že si se netěšila do školy a na spolužáky, úplně chápu. Po celou dobu na střední jsem to měla úplně stejné i s těmi pomluvami. Snad se to a i všechno ostatní zlepší. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement