když zmizí, těší mě to

12. july 2018 at 12:07 | petralibrary |  THOUGHT


na internetu se zjevuje opravdu mnoho blogů. budu spíše mluvit o doméně blog.cz. každý si tu najde to svoje ke čtení nebo styl psaní, co ho zaujme. tak jako je tu plno oblíbených stylů a žánrů, je tu i něco, co se vám třeba nelíbí. a myslím, že nebudu jediná, které se tohle téma nelíbí. jednoduše to nezahrnuji do věci, co by měla být na internetu. nepochybuji o tom, že bychom měli tento styl blogů jednoduše vymazat z internetu a snažit se jim zamezit. nechci se chovat jako nějaký chytrolín který by zakázal všechno. plně si uvědomuji jak je svět omezen, ale musíme si uvědomit, že je to někdy pro dobrou věc.

na internetu se objevuje jistý styl psaní. jedná se o hubnutí. nemám nic proti hubnutí a nabírání svalů. když se snažíte se dostat do kondice a sdílíte svou cestu s ostatními. dáváte rady, jak perfektně zhubnout, komunikujete s ostatními mající stejný cíl jako vy. je to dobrá věc, vše si zapisovat a vědět jaký pokrok jste udělali a co je třeba zlepšit. beru to jako fajn věc, ale to není úplně pro mě. já nehubnu, nikdy jsem nemusela a nevím co odpovědět na to když vidím, že určitou část stravy vynecháte a je to vše, co zveřejníte. nemá to pro mě zrovna hodnotu a většinou si řeknu: "to bude blog určen pro ni jako zápisník.". jenže druhů hubnutí je spousta a jeden druh opravdu nenávidím. je to takzvaná "ana". údajně prý životní styl pomáhající k hubnutí. ale řekla bych že spíš hodně nezdravým stylem dohánějící lidi až k smrti. občas ne tento blog narazím a ptám se sama sebe.. proč? je to absolutně zbytečné, nemá to cenu. uvědomuji si plně, že se jedná o chorobu, ale s tou se dá bojovat a nemusí se s ní ani začínat.

pročtu si články a vidím akorát to, jak nic nejí a celý den pijí třeba vodu. nenapadlo je třeba začít to jinak? já chápu, posilování a cvičení je ze začátku těžké, avšak nic není zadarmo. všechno neuděláte cvičením. na někom to hlavně není vidět hned. výmluvy typu: "zvolila jsem tuto cestu, protože normální cvičení nic nedělalo.". ano, jsou takové případy. ale dle mého je základem taky dost strava. pokud nebudete udržovat nějaký režim, kdy jíte nebo co jíte, jen tak to nepůjde. vaše tělo jídlo potřebuje a trápit ho nejedením ho ničí. chápete? ničí vás. váš život. je to potřeba? proč chcete být hubené? je plno plnoštíhlých modelek a ideálů je spoustu. ideál už není jen štíhlá modelka z victoria secret. je tu plno dalších modelek vypadající jinak a oplácaněji a jak s tím prorazily. jsou se sebou spokojené a jsou krásné a i vy jste krásní a úžasní. takoví jací jste. můžete na sobě něco změnit, ale dělejte to zdravě. nemá cenu se ničit.. budete se sebou žít celý život a takhle to nepůjde jako v růžové zahradě, ne ohledně zdraví.

nikdy jsem problém se svojí váhou neměla. možná jen to, že jsem hodně hubená, ale to je hlavně díky sportu a mám to hold v genech. rychlý metabolismus a další. ale nač vlastně tenhle článek? víte.. nedávno jsem hledala nové blogy ke čtení a komentování a našla jsem plno blogů pro anorektičky. a bylo jich plno neaktivních.. už třeba dlouho a já si prostě řekla, že jsem ráda, že už to nepíšou. chápete? těší mě to, že zmizely z toho blogu a buď se rozhodly toho nechat, přišlo se na to a začalo se to řešit a nebo při nejhorším.. došlo na horší věci, které všem mohou dojít. jo a proč mě to vlastně těší? jak jsem říkala, internet ovlivňuju. plno lidí je schopno si říct: "jsem tlustá.. musím zhubnout." a použije tuto metodu. mějte se rádi, zastavme to a snažme se to ostatním i sobě přinést do života. je důležité se mít rád.. jednou jsem četla: "nemůžeš milovat ostatní, pokud nemiluješ sebe." a povím vám, něco na tom vážně bude. Začněte od malých kousků, třeba od uší.. Milujte je, říkejte si, že jste krásní. Že vaše uši jsou krásné. Milujte sebe a ostatní. Dejte lásku. Avšak opatrně.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Mushroom Mushroom | Web | 12. july 2018 at 13:32 | React

Ani nevíš jak moc s tebou souhlasím a jak moc velkou mám občas chuť těm holkám proplesknout.. Místo toho, aby si vážily jaké jsou a že jsou zdravé, musí si svoje životy takhle neuvěřitelně ničit. A nejhorší na tom je, že většina z nich jsou už tak dost hubené a žádnou dietu vůbec nepotřebují. Bohužel je to všechno jen v hlavě.

2 Heaven Heaven | Web | 12. july 2018 at 15:53 | React

Obrovský souhlas. Taky nesnáším tyhle blogy. Nikdy nikomu nic dobrého nepřinesou. Měla jsem spolužačku s anorexií a rozhodně to nic dobrého nebylo, to těch letech je jediné štěstí, že se z toho dokázala vylízat, ale nebude už stejná jako dřív. Chtít tuhle nemoc je naprosté šílenství.

3 MarijaKes MarijaKes | Web | 12. july 2018 at 17:15 | React

Myslím, že blog.cz začal podobné blogy vahledávat a blokovat. Já sama jsem obézní, ale už mám na to právo, jak řekl manžel. Po třech dětech a ve věku po 60 se hubne těžko. Mám se ráda taková jaká jsem, není to se mnou zas tak strašné, ale poznámky okolí, poznámky mladých a pohrdání často dožene někoho k násilnému a nezdravému hubnutí. Mně se ozvala jednou dietoložka a nedá pokoj, dokuk se nedostavím do jejího studia, aby mi řekla to co vím. Že jím nepravidelně, že ráno nejím vůbec, protože pádím pěšky na zahradu 5 km, pak celý den makám na svažitém terénu a běhám nahoru a dolů. bez jídla, jen si uvařím kafčo a pak jím až se přiženu domů. Je to špatně já vím. Už jsem jednou zhubla, šlo to, bylo mi 40, žila jsem zdravě, osvobodila jsem toho štíhlého tvora ve mně, ale... Přestala jsem kouřit a začala jsem tloustnout. Prý se změnil metabolizmus. Někdy se miluju, někdy nenávidím, ale jsem se sebou smířená. Navíc zažila jsem to, co popisuješ u své dcery v dospívání, ale naštěstí tenkrát ještě nebyl internet a tak to nedošlo tak daleko a s lékařem jsme holku z toho dostali. Já se kolikrát, když čtu podobné blogy divím, kde jsou maminy, copak to nevidí? Já vím děvčata to umí skrývat, jsou vynalézavé, ale pokud s nimi žijeme v domácnosti a máme zájem, musíme přece něco zaregistrovat. Blogy s temnou tématikou a s nabádáním a radami k nezdravému hubnutí a většinou tam, kde to vůbec není potřeba, by se měly blokovat. Blog.cz poskytuje prostor zdarma a tak má také právo na nějakou cenzuru.

4 Ellie Ellie | 12. july 2018 at 19:09 | React

Nezbývá mi nic jiného než souhlasit. Bohužel se podle mě od určtého bodu už nejedná pouze o fyzický ale i psychický problém. Začne to tím, když nějaká holka, která chce zhubnout, má kolem sebe samé takovéto stránky. Založí si svojí a najednou nachází podporu u stejně smýšlejících slečen. Na jednu stranu chápu, že je postupem času těžké tento "svět" nesmyslných ideálů a drastických diet opustit.
Moje váha mi nikdy žádné problémy nedělala, a tak jsem nikdy anorexii, a po jejich objevení i tyto blogy, vůbec nechápala. Když se nad tím teď ale zamyslím, vlastně ty holky i chápu, protože v dnešním převážně online světě se tomu některé prostě nemohly vyhnout. Možná se zde zase odráží celá ta naše "online generace" ač toto označení nesnáším. Jakmile chce někdo v dnešní době na sobě něco změnit, začne to sdílet s ostatními a někdy se to i takhle zvrtne.

5 Charlie Charlie | Email | Web | 15. july 2018 at 10:24 | React

Upřímně bych byla pro smazání všech takových blogů a to i těch aktivních. Mladý holky se ničí kvůli váze a ještě se sdružují v komunitě, která nejezení podporuje.
Na jednu stranu je chápu, ale na tu druhou je to jedna z nejhorších věcí, co pro sebe a své zdraví můžou udělat.

6 Chloé ▲ Chloé ▲ | Web | 15. july 2018 at 21:13 | React

Z těhle blogů mi je zle a smutno. Mladé holky si ničí zdravý, protože chtějí vypadat jako vyzáblé modelky. Chodící kostřičky. Ani neví, jak si zadělávají na plno zdravotních problémů s tím spojených. :(

7 Atunai Atunai | Web | 23. july 2018 at 5:38 | React

Na pár takových blogů jsem taky několikrát narazila. Je pravda, že internet ovlivňuje spoustu lidí a najednou stranu, chudáci ty holky. Už od začátku musí být každé z nich jasné,že na takovém hubnutí není něco v pořádku, ale i přes to do toho jdou a díky té "podpoře" z venku do toho prostě bezmyšlenkovitě skočí.
Někdy (vlastně většinou) je to spíš psychický problém než fyzický. Na spoustě takových blogů jsem četla, že děvčata začala hubnout z šedesáti kily. Mně upřímně nepřijde, že by s takovou váhou měly vypadat nějak výrazně obézně. Jejich cílem bývalo obvykle 40 kilo. Pardon, ale tohle mi opravdu nejde do hlavy. 40 už je podle mě hranice tak akorát na zhroucení. :(
Škoda, kdyby takové blogy neexistovaly, možná by pak nemělo potřebu dalších pár holek začít takové nezdravé hubnutí. :/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama