dejme lásku, komu chceme

16. august 2018 at 14:27 | PetraLibrary


měla jsem dilema, byla jsem nerozhodná, zda-li jet či ne. nebylo s kým.
měla jsem je t s přítelem a tomu do toho něco vlezlo, tak jsem vyhledala
mého kamaráda a rozhodla se vyrazit na prague pride. hm, byla jsem tam..
a v tomhle článku chci popsat moje pocity a zážitky. samozřejmě se vyjádřit
k lásce samotné. nebyla bych to já, abych nezmínila například něco hlubšího.
respektive se o to nepokusila, znáte mě.. většina těch pravidelnějších čtenářů.

dne 10.8. jsem vyrazila autobusem do prahy, kde jsem se prošla různě po obchodech, prošmejdila co jsem mohla a spoustu dalších věcí. nakonec jsem vyrazila k mojí sestře, co bydlí v praze. byla jsem ráda, že mě zde nechala přespat, vzhledem k tomu, že nevím kde bych se jinak složila a navíc jsem chtěla mít klid, že nebudu muset další den brzy vstávat, abych sedla na bus a stihla pride. já stíhala, což se o mém kamarádovi říct nedá. musím říct, že domluva s ním byla až extrémní. den před pridem jsme se domluvili, že každý vyjedeme ve tři den před, já to splnila, on mi neodepisoval od odjezdu tak hodinu a najednou se ozval, že jede až ráno. to jsem ještě tak jako skousla, i když mě to trochu naštvalo, mohla jsem být doma s přítelem a ne někde lozit v praze. (i když mě to bavilo) tak jsem si užila svůj klid a počítala s tím, že ráno přijede včas. to se mi zase ozval, že nestíhá a přijede až kolem jedenácté místo deváté hodiny. absolutně jsem nechápala, jak si někdo tak moc nedokáže uspořádat čas. neměla jsem na to nervy a už ani nevěřila, že vlastně přijede. což se ale stalo a já si ho na nádraží vyzvedla. chápeme se "vyzvedla". cestou jsme sebrali ještě další dva kamarády a vyrazili do palladia, kde se hodlal L. namalovat. (je gay, transexuál, chápeme se.) ze začátku se na to dobře dívá, když se někdo maluje a fakt to umí. pak jsem však myslela, že umřu nudou. já bych tohle nezvládala dělat, tolik piplání, huh. ano, malovala jsem se, ale udělala jsem si pod oči duhu a to bylo všechno. (ve stylu, jako když ji brečím) víc bych asi nezvládla.

i přes tu dlouhou dobu, co trvala dvě hodiny, jsme nečekali, že průvod stihneme. nepočítali jsme s tím, už to bylo pro nás jasné, že nic nebude a navíc mi hodně lidí tvrdilo, že je to nudné. což jsem vlastně nechápala, dle mého je to hlavní část celého pridu a kupodivu, zrovna při odchodu z palladia kolem šel průvod. vypadalo to krásně. tolik barev, lidí.. nemám ráda velký dav, ale tohle mi přišlo v pořádku. zařadit se a jít. jsem zvyklá se na každého, kdo na mě nechá pohled se usmívat. vážně, vždycky to dělám.. ne všichni vám to oplatí, ale tady to bylo jinak. každý se usmál na zpět a já se cítila hrozně dobře. bylo fajn vidět, že vám ten úsměv obětuje někdo doopravdy a vážně. ne ten nejistý úsměv ve stylu: "co jí je sakra?". prostě se upřímně usmáli. hrozně to zahřálo, asi to zní blbě ale zahřálo. vlezli jsme společně do průvodu, kde hrála různá hudba a mě nejvíce osobně zaujala ta od microsoftu. atmosféra toho auta byla přímo dokonalá, jenže L. to na podpatcích moc rychle nezvládal a tak jsme šly s K. samy průvodem. tancovaly, smály se a užívaly si to. naší taneční cestou nás často zastavil nějaký fotograf s prosbou, zda-li si nás může vyfotit. což jsem nechápala a doufám, že ani jednomu z nich nepraskla čočka u foťáku.

došly jsme až na letnou, kde jsme si daly pivo, procházely se a sledovaly jednoduše okolí. povídaly si a nakonec usedly v jednom podniku, kde jsme našly místo ve stínu. povím vám, to horko bylo ten den docela snesitelný, aspoň teda pro mě. zažila jsem i horší vedra. vyčkávaly jsme na ty dva a pak tam chvíli seděli nad pitím a kecali. klasika. nebylo už moc co dělat a stále to byla sranda. zakempili jsme to také na trávě, která tam byla doslova všude, vzhledem k tomu že to je takovej "park", však víte. koupila jsem si menší vlajku a jen jsme kecali. co je na těhle akcích ale nejhorší, jsou záchody. takže jsme se s K. rozhodly hledat v divočině a našly jsme ne až moc navštěvovaný place, kde jsme mohly vykonat svou malou potřebu. já teda ne, respektive ona a povím vám, je hodně těžký najít něco, kde na vás nikdo nevidí, abyste se mohli vyčůrat. trvalo to tak dlouho, že si K. myslela, že se počůrá. díky bohu, to místo jsme našly. díky bohu, že jsme nepotkaly protestanty, jinak by se K. asi strachy počůrala. ne, kecám, je statečná, určitě. každopádně ano, protestanti byli, ale vše bylo řešeno policií, takže nám průvod v rámci možností nikdo nekazil a jediné co teda bylo, jsou nadávky, to se však dá dost překousnout, navíc přes hudbu nebyli až tak slyšet a bylo jich něco kolem dvaceti. i přes to se však na tuhle akci mileráda vrátím.. i s přítelem.


teď abych se i vyjádřila do hloubky a výlet už nechala tak jako stranou. v téhle době se pořád divím, že protest proti této komunitě existuje a styděla bych se být nimi. většina z nácků je totiž sama homosexuálů a ukáže se to nechtěně. proč by mohli oni a ostatní ne? to mi teda někdo musíte vysvětlit. myslím, že by konečně měli pochopit jak je tato doba vyspělá a působí tu svoboda. aspoň ve většině státech to tak pro většinu je. oni jsou v této době ta menšina, už nejsme ve druhé světové, kdy se homosexuálové posílali do táborů. teď už je to něco, co dominuje a bude. protože každý druhý chytrý člověk to bude podporovat a věřit, že je to přirozené. proč by to nebylo totiž přirozené? rozhodně je to přirozenější než boty a oblečení. ano, boty a oblečení pro nás přirozené nejsou. svět s nimi nezačal. chodilo se totiž bos. homosexualita je dost přírodní, vzhledem k tomu že plno živočichů je homosexuálních. říkáte si, jaká je to blbost.. ale není. určitě jste se setkali s případem kdy to pes zkoušel na psa a to je přesně ten příklad. on není idiot, uvědomuje si, že je stejného pohlaví. avšak pokud to už dělají zvířata, něco na tom je, ne?

je to proti bohu? kravina. naprostá kravina. nejsem nějak pobožná, nikdy jsem náboženství v lásce jednoduše neměla. je to ovlivňování lidí, ale to je v této době běžné. ovlivňuje nás společnost a všechno. ale já na boha nevěřím, ale je to častý argument starších lidí. je to proti bohu.. ale bůh nikdy neřekl, že je homosexualita špatná. četla jsem někde, že v bibli se píše nebo zmiňuje, že být homofob je špatné. jestli bůh je, to nevím, tak nad homofoby kroutí akorát tak nevěřícně hlavou a nechápe, jak toto mohl stvořit. jak tento nepokoj mohl z části vytvořit a je nešťastný. mnoho lidí se za další domnívá, že bůh je homosexuál. je strašně moc teorií a všechny svým způsobem popírají, jak je homosexualita špatná. jednoduše, v bibli se píše, že se nikdo nemá odsuzovat, brát ostatní takoví, jací jsou a nechat si odsuzující názory pro sebe.

nezáleží na tom, mezi kým láska je. hlavní je stále to, že mezi námi panuje, mezi všemi. že existuje. láska je krásná a rozvijí se a krásně se na to kouká. nádherně se přihlíží k tomu, jak si lidi uvědomují, že na homosexualitě vlastně není nic špatného. jsou to lidé jako my. jdete po ulici a jsou všude kolem vás.. ani to nevíte, nevíte jací jsou a každý druhý takový může být a vy to ani netušíte. tak kde je problém v tom, to respektovat? ubližují snad? ne. jsou jako my. dávají to nejcennější, jako všichni. lásku. jsou stejní. všichni dáváme lásku, avšak každý někomu jinému. nesejde na pohlaví, nesejde na barvě, národnosti ani náboženství. každého volba, jsme svobodní a já věřím, že budeme už napořád a nikdy nedojde k tomu, aby homofobové měli nad námi nadvládu a zakázali to. nikdy se to nestane, protože koukněte kolem, kolik slavných lidí, co mají hlas ve světě, tohle podporují. tenhle názor by nikdy neobstál a pokud ano, už tu dávno nebudu.
milujte. to je vše co chci říct. milujte lidi, které chcete, neohlížejte se na ostatní, kterým se to nelíbí. milujte vždycky, všude, krásně, něžně, tvrdě ale hlavně navždy. nezahazujte lásku.. je to jedna jako z životních funkcí, kterou každý pro svou psychiku potřebuje. lidi jsou svině, vždycky lze ale pro každého nějaký člověk najít. co vás zvedne ze dna a bude tu pro vás. milovat vás tak, jako vy jeho. stačí hledat, lidí je mnoho, sviní je mnoho a knih ještě víc.
milujte.. prosím.. sakra prosím, milujte.

petralibrary
twitter: petralibrary
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Heaven Heaven | Web | 16. august 2018 at 16:00 | React

Krásné vyjádřené, kéž by to tak chápalo víc lidí. Když je pride, vylezou bohužel i homofobove a ty jejich polomozky vyblejou takový argumenty, že se za ně člověk stydí. Kde se bere v člověku tolik nenávisti vůči něčemu, co nikdy nikomu neublížilo, jako je láska? Prý propagace homosexuality... Dá se snad koupit v obchodě nebo v bazaru? 😁 Existovala vždy a všude, i když se o ní nemluvilo 🙂

2 Simix Simix | Web | 16. august 2018 at 21:29 | React

Jej.. Vím, jaké to je na někoho čekat.
Tu duhu pod očima jsem viděla na insta 😃
Chudák L. na podpatkách😃 ale hlavně, že sis to užila.
Z pohledu Noha jsem o tom ještě nepřemýšlela.
Mám ale několik teplých kamarádů a většina je v pohodě.

3 Talaniel Talaniel | Email | Web | 17. august 2018 at 13:45 | React

Myslím, že někde ve starém zákonu je explicitně řečeno, že muž nemá obcovat s mužem - ale myslím, že tam není nic na toto téma o ženách :-). Také boží "milujte se a množte se" u homosexuálů trochu hapruje.
Na druhou stranu novozákonní milování bližního svého by mělo hejtrům naznačit, že nenávist vůči menšinám také není nijak křesťanská.
Láska je nejvyšší princip, i když se pod ní někdy skrývají ohyzdné lásky (třeba láska k penězům a moci). Bez lásky ale není svět ničím. I když nás láska někdy ničí.

4 Anička Anička | Web | 17. august 2018 at 13:53 | React

Krásně napsáno :) Já proti tomu pochodu nic nemám, ať si je každý sám sebou :) Měla jsem kamaráda bisexuála a kluka ze které se nejspíš vyklubal gay, nic proti tomu nemám, už takhle je pro ně těžké se přiznat třeba rodině nebo kamarádům. Ať si je každý tím, čím chce být. Já jsem na kluky a někdo na oboje a vlastně proč ne? V lásce se meze přeci nekladou :)

Jinak máš moc hezký blog, možná by tě zaujal i ten můj, budu ráda, když mě třeba budeš také ráda navštěvovat 😊 .

https://thewaybya.webriter.cz/

5 benjaminek benjaminek | Web | 17. august 2018 at 23:22 | React

Taky nemám rada dav lidi, ale pokud se na ne usměji a oni mi úsměv dokážou oplatit, neskutečné to dokáže zahřát. Podle me je taky důležité, ze tu vůbec nějaká láska panuje, a to je důležité než cokoliv jiného ❤️

6 Džejní Džejní | Web | 18. august 2018 at 10:59 | React

tento rok som pocas bratislavskeho Pride-u bola mimo Bratislavy, ale aj tak by som nan asi nesla. lebo by som nemala s kym a davy nielenze nemusim, ale ked som sama v dave, tak doslova chytam paniku. ak som s niekym, tak je to lepsie, ale nepoznam ludi, ktori by tam boli ochotni zajst so mnou.
kazdopadne, som rada, ze sa nieco taketo deje aj v nasich koncinach. aj ked su (a podla mna vzdy budu) ludia, ktori budu proti a bude im to vadit a budu protestovat, oplati sa nieco taketo mat a ukazat, ze laska stoji za to a nakoniec zvitazi <3

7 Mánička Mánička | Email | Web | 21. august 2018 at 12:14 | React

Zajímavý článek

8 Tereza Outcry Tereza Outcry | Web | 22. august 2018 at 9:12 | React

Já mám mezi svými přáteli homosexuály a mám je hrozně moc ráda. Byla jsem i na LGBT večírku a zajímám se o dění v jejich komunitě. Tohle mi ale přijde zvláštní. Chtějí být braní jako úplně normální lidé, což pro mě jsou, ale hlavně se to snaží dokázat systému a právě těm homofobům. Tak proč udělají průvod, kde chodí polonazí, v prazvláštních kreacích a podobně? Nikdo z mých kamarádů tam nebyl, protože to také nechápou.

9 Kačenka Kačenka | Web | 25. august 2018 at 0:59 | React

Tyjo, velmi zajímavý článek. Já ve svém okolí nemám žádného homosexuála.. I když možná jen jednoho, který je na obě pohlaví :-) BTW: Psala jsem ti do rubriky ohledně toho layoutu blogu :-)

10 Meyri Salywely Meyri Salywely | Web | 20. september 2018 at 14:26 | React

Nebo tomu koho si srdce vybere ono to není jednoduchý

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama